لوازم اداری لوازم اداری .

لوازم اداری

طراحی سایت

همانطور که می دانید با پیشرفت تکنولوژی و تغییرات اساسی در نحوه بازاریابی نیاز است که فضای مجازی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. بازار کار و شیوه بازاریابی نوین، تجار را به معرفی کالا در فضای مجازی و اینترنت سوق می دهد. حال می توانید با انتخاب یک “طراحی سایت” مناسب به راحتی وارد دنیای اینترنت شوید. با طراحی سایت می توانید خدمات و محصولات خود را به مشتریان ارائه نمایید. یک سایت به شما کمک می کند که به موتورهای جستجو معرفی شوید و بهترین تبلیغ را انجام دهید.

شما در زندگی نیاز‌های مختلفی دارید، برخی از این نیاز‌ها مانند خوراک، پوشاک و مسکن بنیادی هستند و بدون حتی یکی از آنها قادر به زندگی کردن نخواهید بود. برخی دیگر مانند یک شغل با درآمد خوب و روابط اجتماعی سالم تنها می‌توانند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشند ولی در نبود آن‌ها هم می‌توان زندگی کرد.
حالا مثال بالا را وارد دنیای اینترنت کنید. زمانی که شما قصد راه‌اندازی یک وب سایت را دارید نیز مشابه همین موضوع صادق است. یعنی برای ساختن یک وب سایت هم نیازهایی بنیادی دارید که بدون آنها داشتن سایت ممکن نیست و هم نیازهایی که می‌توانند به افزایش کیفیت سایت شما و تاثیرگذاری بیشتر آن کمک کنند.

این در حالی است که مفهوم طراحی سایت فراتر از تعریف لغوی آن است. درواقع طراحی سایت متشکل از دو بخش است. بخش نمایشی که مرتبط با شکل ظاهری سایت است و بخش کدنویسی که پیکربندی سایت را دربرمی‌گیرد.
پرواضح است برای طراحی سایت مهارت و دانش کافی از ملزومات اولیه است و فرد یا افرادی که بخواهند در این زمینه فعالیت کنند باید از اطلاعات و مهارت لازم در تهیه، تولید و نگهداری سایت برخوردار باشند. در کنار مهارت و دانش، تجربه یکی از مهم‌ترین اصول در طراحی سایت است که درنهایت سایتی با کدهای استاندارد، بهینه‌سازی شده، مورد تایید و پسند کاربران، زیبا و ریسپانسیو ایجاد شود.

منبع :

https://paydarsamane.com/blog/?p=3117

https://www.portal.ir/website-design-key-features

https://blog.sheypoor.com/site-design-is-important-and-should-be-done/

 

 
 
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۷:۵۵ توسط:صادق صبور موضوع: نظرات (0)

تفاوت مدیریت و رهبری در دنیای حرفه ای چیست؟

مدیریت و رهبری از ارکان اصلی در کسب‌ وکار حرفه‌ای است و اگر نتوان به نقاط مشترک و تفاوت بین آن‌ها پی برد، قطعا در ادامه مسیر کسب‌وکار، مشکلات بسیاری ایجاد می‌شود.

لزوما هر مدیر موفق، رهبر موفقی نیست
شاید تا پیش از آنکه در حوزه کسب‌وکار، مسئولیت گروهی از نیروهای انسانی به فردی واگذار نشود، وی بر این باور است که هیچ تفاوتی بین مدیریت و رهبری وجود ندارد و در عین حال می‌تواند یک کسب و کار را به خوبی مدیریت و رهبری کند.

این در حالی است که بسیاری از فعالان در حوزه کسب‌وکار در این باور هم عقیده هستند که تفاوت قابل توجهی بین مدیریت و رهبری وجود دارد. آن‌ها معتقد هستند که افراد بسیاری می‌توانند در یک کسب‌وکار موفق باشند؛ آن را به خوبی مدیریت کنند و با توجه به اهدافی که برای کسب‌وکار تعیین کرده‌اند، آن را پیش ببرند.

ولی نباید از این نکته غافل شد که کسب‌وکار در هر زمینه‌ای نیازمند یک رهبر توانمند و پرقدرت است و قطعا نباید تصور کرد تمامی افرادی که در حیطه مدیریت قدرتمند هستند می‌توانند رهبران موفقی نیز باشند.

اینجا است که ضرورت آگاهی از تفاوت‌های بین رهبری و مدیریت در کسب‌وکار اهمیت قابل توجهی پیدا می‌کند. همراه ما باشید تا شما را با مهم‌ترین این تفاوت‌ها آشنا کنیم.
تفاوت بین رهبر و مدیر در کسب‌ و کار
رهبران شخصیتی منحصر به فرد دارند ولی مدیران پیرو سبک دیگران هستند
یکی از ویژگی‌های جالب و ستودنی رهبران در کسب‌وکار، منحصربه‌فرد بودن شخصیت آن‌ها است. درواقع رهبران همیشه در تلاش هستند تا رفتارها، تصمیمات و کارهایی را انجام دهند که خودشان آن‌ها را باور دارند و نشئت گرفته از خود واقعی آن‌ها است.

رهبران در اینکه با فعالیت و تلاش بی‌وقفه برند شخصی منحربه‌فرد خویش و درعین حال متفاوت خود را بسازند، هرگز تسلیم و ناامید نمی‌شوند و با گام برداشتن در مسیر هدفی که در پیش گرفته و به آن اعتقاد دارند، احساس رضایت و خشنودی می‌کنند.

تمایز و برجسته بودن نسبت به دیگران از نشانه‌های بارز رهبران است که برای رسیدن به آن در تلاش هستند. از این رو می‌توان رهبران را انسان‌هایی قابل اعتماد و درستکار دانست.

مدیران درست در نقطه مقابل رهبران قرار دارند. آن‌ها معمولا دست به تقلید از سبک، رفتار و ویژگی‌های مثبت و خوب دیگران می‌زنند. رهبران به‌جای آنکه برای خود برند یا سبک رهبری ایجاد کنند، سعی می‌کنند سبک رهبری خود را منطبق با سبک و روش دیگران بسازند.

رهبران خطر پذیر ولی مدیران به دنبال کنترل کردن خطرها هستند
از دیگر تفاوت‌های بین رهبران و مدیران می‌توان به ریسک‌پذیر بودن رهبران و تلاش در کنترل کردن ریسک مدیران اشاره کرد.

درواقع رهبران انسان‌هایی هستند که همواره از امتحان کردن چیزهای جدید و متفاوت هراسی ندارند. حتی اگر آن‌ها احساس کنند ممکن است از این کار شکست سختی متحمل شوند، باز هم از عقیده خود برنمی‌گردند و براین باور هستند که همواره هر شکست مقدمه‌ای برای رسیدن به موفقیت است.

اما نگرش مدیران در این مسئله نیز با رهبران کاملا متفاوت است. مدیران از اینکه در مسیرهای پرخطر و پرچالش برای رسیدن به هدف قدم بگذارند، می‌ترسند و ترجیح می‌دهند راهی را بیابند که با انجام آن ریسک احتمالی را کاهش دهند.

درواقع مدیران همواره به دنبال کنترل کردن مشکلات هستند تا روبه‌رو شدن با آن‌ها، و این یک برند خاص از شخصیت مدیران است.

رهبران ایده‌ ها را به تصویر می‌ کشند و مدیران کنترل کننده موقعیت برای رسیدن به اهداف هستند
جالب است بدانید که رهبران ادامه دهنده راه‌ دیگران نیستند؛ بلکه آن‌ها خود خالق و ایجاد کننده ایده‌هایی هستند که امکان به حقیقت پیوستن آن‌ها وجود دارد. درواقع رهبران ابتدا ایده یا هدفی را که ممکن است در کسب‌وکار موفق به دستیابی آن شوند به تصویر می‌کشند و سپس با به‌کارگیری افراد مختلف آن را به واقعیت تبدیل می‌کنند.

رهبران معتقد هستند که انسان‌ها می‌توانند کارهایی فراتر از آنچه انجام می‌دهند را برعهده گرفته و به نتیجه برسانند. آن‌ها این ویژگی‌ را دارند که اعضای گروه را طوری رهبری کنند تا قسمتی از یک هدف و برنامه بزرگ‌تر شده و با کمک به تحریک قدرت و توان کاری آن‌ها، به بهره‌وری بالا و عملکرد خوب دست یابند و کارهای بیشتر و بهتری انجام دهند.

ولی مدیران بیش از هرچیزی اهداف خود را هدف‌گذاری و ارزیابی می‌کنند و سپس برای رسیدن به آن متمرکز می‌شوند. درواقع مدیران برای رسیدن به اهداف و در گامی فراتر برای توسعه دادن آن‌ها سعی در کنترل کردن موقعیت‌های مختلف دارند.
رهبران نوآور و مدیران در تلاش بر حفظ شرایط موجود هستند
نوآوری یکی از عادی‌ترین خصوصیات یک رهبر است و معمولا اگر در مسیر خود مشکلات و خرابکاری‌هایی هم ایجاد کنند، نه تنها ناراحت نمی‌شوند، بلکه به آن‌ها افتخار هم می‌کنند.

ایجاد تغییر، تفکر و دستیابی به پیشرفت و گسترش دادن کسب‌وکار تمام چیزهایی است که رهبران همواره در ذهن خود می‌پرورانند و معتقد هستند در صورتیکه تمامی کارها طبق خواسته‌های آن‌ها و به خوبی انجام شود، باز هم پیشرفت کردن بهترین کار خواهد بود.

درواقع رهبران به خوبی دریافته‌اند که اگر در سیستم کاری با تغییرات روبه‌رو و آن‌ها را اعمال کنند، در اکثر مواقع با نتیجه‌ مثبت مواجه خواهند شد.

این در حالی است که مدیران به بودن در راهی که نتیجه آن شکست باشد، حتی فکر هم نمی‌کنند و اعتقاد همیشگی آن‌ها این است که تنها راه درست برای بهتر کردن شرایط کاری و رسیدن به موفقیت، اصلاح کردن ساختارها، فرایندها و سیستم‌ها خواهد بود.

رهبران آینده نگر و مدیران بیشتر متوجه زمان حال هستند
از دیگر خصوصیات جالب رهبران، می‌توان به آینده‌نگری آن‌ها در مدت زمان طولانی اشاره کرد. در این راه جدیت قابل تحسینی را در رسیدن به هدف طولانی‌مدت خود اعمال می‌کنند و برای به ثمر رسیدن هدف خود، پرانگیزه هستند.

جالب است بدانید که رهبران هرگز نیازمند تمجید و تحسین دیگران نیستند و برای رسیدن به هدفی که در پیش دارند، چشم‌داشتی به پاداش ندارند.

مدیران معمولا اهدافی کوتاه‌مدت را درپیش می‌گیرند و تنها روی آن‌ها تمرکز و کار می‌کنند. البته آن‌ها در رسیدن به موفقیت و تلاش‌هایی که انجام می‌دهند، خود را شایسته تقدیر و تشکر نیز می‌پندارند.

رهبران روابط را ایجاد می کنند و مدیران فرایندها و سیستم ها را خلق می‌ کنند
وقتی رهبران هدفی را درنظر می‌گیرند، معمولا برای رسیدن به آن روی افرادی که بتوانند به عنوان سهام‌دار آن‌ها را حمایت کنند، حساب ویژه‌ای باز می‌کنند.

رهبران سهام‌داران حقیقی را به خوبی می‌شناسند و با صرف زمان زیاد در کنار آن‌ها، خوش قولی، به واقعیت تبدیل کردن وعده‌ها آن هم به صورت دائمی، اعتماد و وفاداری سهام‌داران را به خوبی جلب می‌کنند.

و اما مدیران معمولا هدف خود را روی ساختارهایی که برای رسیدن به نتیجه مطلوب مورد نیاز است، متمرکز می‌کنند و با کار کردن روی سیستم‌هایی که مطمئن بوده و کاملا مورد تحلیل قرار گرفته است، سعی می‌کنند نتیجه‌ مطلوب و مورد نظر را به‌دست آورده و در حفظ آن تلاش می‌کنند. به بیانی ساده‌تر، مدیران بیشتر کار کردن با افرادی را می‌پسندند که بتوانند آن‌ها را به اهدافشان برسانند.

رهبران همراهان خوب و مدیران مشخص کننده وظایف دیگران هستند
شاید جالب‌ترین خصوصیات رهبران، علم آن‌ها به چگونگی ارتباط سازنده با افراد گروه است. به بیانی ساده‌تر آن‌ها می‌دانند که می‌توان راه حل بسیاری از مشکلات و رسیدن به اهداف مورد نظر را در ذهن اعضای گروه یافت.

حتی معتقد هستند که اعضای گروه به خوبی می‌توانند در صورتی که هیچ راه حلی برای موفقیت ندارند، به دنبال راهکارهای مناسب و سازنده باشند و آن‌ها را بیابند. درواقع رهبران بیش از آنکه به دستور دادن و یادآور شدن وظیفه مشخص هر عضو از گروه باشند، به کارآمدی، شایستگی، پتانسیل و توانایی‌های خارق‌العاده‌ای که در آن‌ها وجود دارد ایمان و باور دارند.

این در حالی است که مدیران اغلب برای اعضای گروه وظایف مشخصی را تعیین کرده و حتی به آن‌ها چگونگی انجام آن‌ها را نیز بیان می‌کند.

رهبران به قلب افراد راه می ‌یابند و مدیران بله قربان گوها را ترجیح می‌ دهند
و اما چالش‌برانگیزترین تفاوت بین رهبران و مدیران در نوع نگرش آن‌ها نسبت به اعضای گروهی است که مسئولیت آن‌ها را برعهده دارند.

رفتار و کردار رهبران به گونه‌ای است که به قلب اعضا و افراد گروه نفوذ کرده و آن‌ها را از پیروان واقعی و قلبی خود می‌سازند.

رهبران با پرورش چنین انسان‌هایی گام بزرگی در دستیابی به موفقیت برمی‌دارند. این در حالی است که مدیران در پی استخدام کارمندانی هستند که فقط از دستورات پیروی کرده و مطیع آن‌ها باشند.

به بیانی ساده‌تر مدیران افرادی را برمی‌گزینند که بله ‌قربان گوی ماهری باشند.

حال با توجه به خصوصیاتی که از رهبران و مدیران در حوزه کسب‌وکار بیان شد، تصمیم با شما است که اگر دوست دارید در کار خود پیشرفت کنید، رهبر کسب‌وکار خود باشید یا مدیر آن؟

منبع :

https://blog.sheypoor.com/what-is-the-difference-in-management-and-leadership-in-the-professional-world/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۳:۵۵ توسط:صادق صبور موضوع: نظرات (0)

شغل و مسیر شغلی

این سوال کمک می‌کند تا در کودکی و نوجوانی به این‌که چه استعداد و اهداف و آرزویی دارید، بیشتر فکر کنید. فرآیند انتخاب شغل ایده‌آل و مناسب با استعداد و توانایی‌های فردی پروسه‌ای دشوار است که معمولا از دوران دبیرستان با انتخاب رشته آغاز شده و با ورود به دانشگاه تبدیل به دغدغه‌ای جدی برای دانشجویان می‌شود. شغلی که انتخاب می‌کنید باید متناسب با روحیات و توانایی‌های شما باشد تا از آن خسته نشوید و به عبارتی رضایت شغلی داشته باشید.

انتخاب شغل گاهی به یک تصمیم دشوار بدل می‌شود. چه فارغ‌التحصیلان دانشگاه و چه حرفه‌ای‌های باتجربه، برای پیدا کردن مسیر شغلیِ درست که برای‌شان رضایت و لذت به دنبال داشته باشد از راهنمایی مشاوران شغلی استفاده می‌کنند. شما احتمالا می‌دانید که در چه کاری استعداد دارید و به چه کاری علاقه‌مندید، ولی آیا می‌دانید چطور باید دنبال شغلی بگردید که از هر دو نظر برای شما مناسب باشد؟

در هر جامعه‌ای داشتن شغل و انتخاب مسیر شغلی مناسب از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان و مسئولین آن جامعه است.
تاثیری که شغل بر زندگی امروز و آینده جوانان و درنتیجه پیشرفت یک جامعه وارد می‌کند گواه از اهمیت آن است. برای اطلاع از نکات مهم مرتبط با شغل و مسیر شغلی، همراه ما باشید.
همان گونه که می‌دانید یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در جوامع بشری وجود دارد، جوانان و مسئله شغل آنان است. چرا که برای داشتن یک جامعه پیشرفته، شاد، باانگیزه و سالم اشتغال بویژه برای جوانان بسیار مهم و ضروری است.
قطعا تا به امروز بارها واژه شغل را شنیده‌اید و حتی ممکن است تعریفی از آن هم داشته باشید. ما در ادامه تعریف کاملی از شغل بیان می‌کنیم.

منبع : 

https://www.yjc.ir/fa/news/6938533/%D8%A7%D8%B2-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%BA%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D8%A2%D9%84-%D8%AA%D8%A7-%D9%A7-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C

https://www.chetor.com/15131-%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/

https://en.wikipedia.org/wiki/Career

 
 
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۷:۱۱ توسط:صادق صبور موضوع: نظرات (0)

میز و صندلی اداری قدیمی به کار کی میاد؟!

شغل من طراحی داخلی مراکز اداری و تجاریه . توی این کار، برای ارائه بهترین دکوراسیون به مشتری، لازمه با طیف رنگ ها، تابلوهای نقاشی و تزئیناتی مثل گلدان ها و صنایع دستی و همچنین جدیدترین میز و صندلی های اداری آشنا باشم. به همین دلیل همیشه توی اینترنت سایت ها و مراکز تولید لوازم اداری و همچنین ایده های دکور رو جستجو می کنم.
یک از مشتری هام مدیر یه شرکت بازرگانی بود که از من خواست طراحی اتاق مدیریت، کنفرانس و سالن انتظار شرکتش رو تغییر بدم. این درخواست با توجه به شغل من مسئله تازه ای نبود اما اتفاقی که درنتیجه قبول کار این مدیر، برام پیش اومد، به نظرم این قدر جالب توجه بود که تصمیم گرفتم براتون توضیح بدم.
بعد از توافقات اولیه با مدیر شرکت، وقتی از فضای شرکت دیدن کردم، مثل همیشه تصمیم گرفتم ابتدا از میز و صندلی ها شروع کنم. اونا تقریبا نو بودن اما با توجه به مدل های جدید میز و صندلی های اداری که توی بازار بود، خیلی قدیمی و ساده به نظر می اومدن . من چند نوع میز مدیریتی، کنفرانس و عسلی های مختلف برای سالن انتظار پیشنهاد کردم که هر کدوم صندلی مخصوص خودش رو هم داشت. مدیر شرکت بعد از دو روز فکر کردن ، از بین طرح های من، یکی رو انتخاب کرد.
تا اینجای کار، خب مثل همه تغییر دکوراسیون های قبل بود اما ماجرای متفاوت این مشتری زمانی شروع شد که گفت تصمیم داره میز و صندلی های اداری قدیمی رو بدون دریافت هیچ وجهی بده به سمساری. چون براش ارزش مادی خاصی نداشت و دیگه با کارشم نمی اومدن. من به طور اتفاقی این مطلب رو شنیدم و از اونجایی که یکی از دوستام می خواست موسسه کوچیکی رو به زودی دایر کنه، به فکرم رسید که از مدیر شرکت بخوام تا اونا رو برای دوستم بفرسته. چون می دونستم دوستم در مرحله اول برای شروع کارش نیاز به خرید یه سری میز و صندلی اداری داره.
مدیر شرکت که براش فرقی نمی کرد میز و صندلی ها قراره کجا مورد استفاده قرار بگیرن، پذیرفت. دوستمم از این اتفاق خیلی استقبال کرد. اما قضیه زمانی جالبتر شد که دوست من خبر داد بار رو تحویل گرفته اما این همه صندلی اداری، مبل و عسلی به کارش نمیاد و جایی هم نداره که انبارشون کنه.
راستش منم دلم نیومد بهش پیشنهاد بدم، هر چیزی که لازمش نیست رو بده به سمساری. به نظرم امکان داشت کسی رو پیدا کنیم که به این صندلی ها احتیاج داشته باشه. یکی دو روزی که از ماجرا گذشت، دوستم زنگ زد و گفت راه حل خوبی برای صندلی های اضافی پیدا کرده. گفت توی تبلیغات تلویزیون با سایت شیپور آشنا شده. اون توضیح داد که این سایت یه بازار مجازی خرید و فروش لوازم دست دومه و در نتیجه بهترین مرکز برای عرضه کردن این لوازمه.
آدرس سایت رو گرفتم و بهش سر زدم. توی این سایت تقریبا همه چیز رو می شد برای فروش آگهی کرد اونم به شکل صد در صد مجانی! لوازم خونه، پوشاک، کتاب، خودرو، وسایل اداری و حتی حیوانات خانگی. تقریبا هر چیزی که توی خونه دیگه به کار کسی نمی اومد، اینجا قابل فروش بود. کافی بود آگهی با یه عکس واضح و قیمت پیشنهادی، در بخش ثبت درج بشه.
خلاصه اینکه دوستم تمام صندلی ها و مبل و عسلی هایی که به کارش نمی اومد، توی سایت شیپور آگهی کرد و از اونجایی که بابت اینا پولی پرداخت نکرده بود، تصمیم هم نداشت برای هر صندلی و یا عسلی مبلغی رو دریافت کنه. عرضه رایگان این وسایل باعث شد در کمتر از یک روز تمام وسایلی که به کار دوستم نمی اومد از موسسه اون بیرون بره.
به نظرم راه کار خوبی بود. چون یه سری افراد هستن که به خاطر مشکل مالی توان خرید اجناس مورد نیازشون رو ندارن. اما این روش باعث میشه بتونن مشکلشون رو حل کنن.
خب شما هم می تونین وقتی یه چیزی به کارتون نمیاد و پولش هم براتون مبلغ قابل توجهی محسوب نمیشه، به جای اینکه بذارین دم در، توی همین سایت آگهی کنین. بهترین مشوق این کار هم رایگان بودن درج آگهی های شیپوره.
در نهایت اینکه، توی این ماجرا من با سایت شیپور به عنوان یه مرکز فوق العاده خرید و فروش وسایل اداری و تزئینات و دکوری ها آشنا شدم. بعد از اون روز من تقریبا هر روز به شیپور سر میزنم تا از چیزایی که ممکنه به کار من بیاد و قیمت های مناسبی نسبت به بازار دارن، اطلاع پیدا کنم.
و از اونجایی که توی شغل من لازمه از شیوه های متنوع و بدیع تزئین آگاهی داشته باشی، تا بتونی بهترین کار رو به مشتری ارائه کنی، تو این سایت من تونستم با دیدن کلی وسیله تزئینی مختلف، ایده های تازه ای هم به مشتری پیشنهاد بدم که تلفیقی از کالاهای تزئیناتی شیپور بود.
ضمن اینکه من بعضا مشتری هایی داریم که خیلی مایل به هزینه کردن در زمینه میز و صندلی های خیلی خاص اداری نیستن. در این جور مواقع من بهشون پیشنهاد میدم از شیپور دیدن کنن و اگه میز و صندلی مناسبی به چشمشون خورد، با قیمت با مراتب کمتری از بازار از این سایت تهیه کنن.

منبع :

https://blog.sheypoor.com/when-is-the-old-office-desk-and-chair-coming-in/

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۵:۲۳ توسط:صادق صبور موضوع: نظرات (0)